Podajte si žiadosť o priamu platbu. Ako na to?

Autor: Miroslav Žiak | 23.5.2017 o 13:30 | Karma článku: 3,74 | Prečítané:  732x

Toto je správa pre všetkých, ktorí majú záujem o dotácie do poľnohospodárstva. Možno ste postrehli informáciu o predĺžení podania o priame platby z 15.5.2017 do 30.5.2017.

O čo vlastne ide?

Zosypala sa aplikácia GSAA! Určite sa pýtate, čo je to? Ide oGeopriestorovú žiadosť o podporu. Stále nič? Rozumiem, je to stále komplikované, tak skúsime ľudskou rečou vysvetliť. Je tosoftvérová aplikácia, ktorá slúži na tvorbu grafickej prílohy k žiadosti o priame podpory. Legislatíva Európskej únie vyžaduje, aby sa takýto grafický materiál k žiadostiam o pomoc predkladal na základe elektronického GSAA. Na Slovensku to zabezpečuje Pôdohospodárska platobná agentúra.

Tak a dostávame sa ku meritu veci – informatizácia po slovensky. Aplikácia skrátka nevydržala nápor ľudí, ktorí ju naraz využívali. Denno-denne som počúval sťažnosti zúfalých žiadateľov ako aplikácia nefunguje. Tí šikovnejší si pre istotu svoje údaje nahadzovali o tretej v noci, no nie každý si môže dovoliť privstať.

Čo to teda znamená?  Pre tých, čo sa nikam neženú a všetko nechávajú na poslednú chvíľu, to znamená veľkú úľavu. V pôvodnom znení bolouvedené, že  žiadateľom, ktorí predložia žiadosti po 15. mája v lehote do 25 kalendárnych dní (teda od 16. mája do 9. júna) bude čiastkaznížená o 1 % za každý pracovný deň omeškaniav porovnaní s tým, ak by podali žiadosť včas.

Teraz platí, že žiadateľ po uplynutí lehoty na predkladanie jednotnej žiadosti môže zmeniť, respektíve doplniť žiadosť najneskôr do 31. 5. 2017.

Čo z toho vyplýva? Ak ste si ešte nepodali žiadosť a máte pôdu, ktorú obhospodarujete a spĺňate podmienky (viac som o tom písalTU), tak sa nenechajte odradiť a rýchlo tak urobte. Tieto peniaze predsa patria všetkým poľnohospodárom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Premiér ukázal svojim novým spojencom, že opovrhuje ich názormi

Rovnako ako Fico, aj Rezník bude len ťažko presviedčať demokratickú verejnosť, že sa zmenil.

EKONOMIKA

Minúta po minúte: Odborári opäť rokujú s Volkswagenom

Vyjednávanie trvá už niekoľko hodín.

KOMENTÁRE

Prečo na štrajku vo Volkswagene záleží

Nie každé číslo vypadne z analýz, mnohé je vecou dohody.


Už ste čítali?