Podajte si žiadosť o priamu platbu. Ako na to?

Autor: Miroslav Žiak | 23.5.2017 o 13:30 | Karma článku: 4,00 | Prečítané:  862x

Toto je správa pre všetkých, ktorí majú záujem o dotácie do poľnohospodárstva. Možno ste postrehli informáciu o predĺžení podania o priame platby z 15.5.2017 do 30.5.2017.

O čo vlastne ide?

Zosypala sa aplikácia GSAA! Určite sa pýtate, čo je to? Ide oGeopriestorovú žiadosť o podporu. Stále nič? Rozumiem, je to stále komplikované, tak skúsime ľudskou rečou vysvetliť. Je tosoftvérová aplikácia, ktorá slúži na tvorbu grafickej prílohy k žiadosti o priame podpory. Legislatíva Európskej únie vyžaduje, aby sa takýto grafický materiál k žiadostiam o pomoc predkladal na základe elektronického GSAA. Na Slovensku to zabezpečuje Pôdohospodárska platobná agentúra.

Tak a dostávame sa ku meritu veci – informatizácia po slovensky. Aplikácia skrátka nevydržala nápor ľudí, ktorí ju naraz využívali. Denno-denne som počúval sťažnosti zúfalých žiadateľov ako aplikácia nefunguje. Tí šikovnejší si pre istotu svoje údaje nahadzovali o tretej v noci, no nie každý si môže dovoliť privstať.

Čo to teda znamená?  Pre tých, čo sa nikam neženú a všetko nechávajú na poslednú chvíľu, to znamená veľkú úľavu. V pôvodnom znení bolouvedené, že  žiadateľom, ktorí predložia žiadosti po 15. mája v lehote do 25 kalendárnych dní (teda od 16. mája do 9. júna) bude čiastkaznížená o 1 % za každý pracovný deň omeškaniav porovnaní s tým, ak by podali žiadosť včas.

Teraz platí, že žiadateľ po uplynutí lehoty na predkladanie jednotnej žiadosti môže zmeniť, respektíve doplniť žiadosť najneskôr do 31. 5. 2017.

Čo z toho vyplýva? Ak ste si ešte nepodali žiadosť a máte pôdu, ktorú obhospodarujete a spĺňate podmienky (viac som o tom písalTU), tak sa nenechajte odradiť a rýchlo tak urobte. Tieto peniaze predsa patria všetkým poľnohospodárom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Dres Neapola je mojou druhou kožou, tvrdí Hamšík. Slovák dokázal nevídanú vec.

Slovák Marek Hamšík vyrovnal klubový rekord Diega Maradonu.

KOMENTÁRE

Rok 1997: Keď Slovensko ostatným len zamávalo

Mečiar napĺňal učenie: Ak nás nechcú na Západe, pôjdeme na Východ.

TECH

Ako sa rozprávať s popieračmi vedy cez Vianoce a nehádať sa

Skúste sa zdržať okamžitého menovania a faktov.


Už ste čítali?