Sushi na zakázanom zozname

Autor: Miroslav Žiak | 11.7.2017 o 12:25 | Karma článku: 3,77 | Prečítané:  826x

Do 1. júna 2017 naše zákony v oblasti gastronómie nepoznala pojem sushi, no nikoho to netrápilo.Prvým júnom sa to zmenilo a zákony sa mierne zmodernizovali. Otázka je, či našťastie alebo naopak. 

So sushi to je zvyčajne ako s ustricami, so slimákmi alebo spinningom. Buď vám na prvý raz zachutia a už na ne nedáte dopustiť alebo už vás nikto nepresvedčí, aby ste to skúšali znovu. Týchto pár riadkov by však mohlo zaujímať nielen tých, čo si na sushi radi pochutia. Dali ste si niekedy na obed sushi priviezť? Podľa slovenských zákonov ste tak podporili ilegálny čin.

Otázky ohľadom verejného stravovania rieši často aj mnou zmieňovaná a 10 rokov neaktualizovaná vyhláška 533/20017.Tam sa po novom píše aj o tatárskom bifteku, či sushi v paragrafe

§ 9 (6). Stanovuje, že „pokrmy z tepelne nespracovaného mäsa sa podávajú ihneď po ich dohotovení“. To teda presne znamená, že robiť rozvoz tatárskemu bifteku, ale aj sushi, je ilegálne.

Možno sa dovoz sushi napriek tomu nezmení – vy si budete ďalej objednávať a pokojne si ho dávať v kancelárskej kuchynke. Neviem si totiž predstaviť kontrolórov, ako sa v čase obeda vyroja v meste a začnú rozvozcom otvárať tégliky. A ak by vám od leta náhodou sushi zachutilo ešte viac, možno to bude preto, že ,,zakázané ovocie” chutí najlepšie 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stále čakám, že sa vráti, vraví aj po dvoch rokoch mama Jána Kuciaka

Rodičia novinára sa tešia z prvého vnúčaťa.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Kočner si bol istý, že má jediný "gule" na novinárov. Na Kuciaka sa mu sťažovali mnohí

Mafián chcel vystrašiť novinárov.


Už ste čítali?