Poznáte Anugu?

Autor: Miroslav Žiak | 10.10.2017 o 16:52 | Karma článku: 3,46 | Prečítané:  578x

Ak nepoznáte tento pojem, nič si z toho nerobte, pred pár dňami som bol na tom rovnako. Pre potravinárov a gastronómov je však tento názov určite dobre známy.

Pekne po poriadku. Pred pár dňami som sa dozvedel o gastro akcii, ktorá sa uskutočnila v nemeckom Kolíne. Jej názov vôbec nenapovedá, že ide o najväčšiu gastronomickú výstavu na svete. Vyše  7400 vystavovateľov výrobcov potravín z celého sveta dokázalo, že výroba moderných potravín neustále napreduje. Od sušenej zeleniny, bezgluténových cestovín, rôznych typov raw-paleo-proteínových tyčiniek či jedál až po mini prosciutto s dizajnovým mini krájačom.

Prečo píšem o tomto festivale jedla? Najmä preto, že každá krajina tam mala svoje zastúpenie v podobe národných stánkov, v ktorých prezentovali svoje produkty národné firmy. Bohužiaľ, slovenský stánok sa nám nepodarilo nájsť aj napriek účasti slovenských firiem, ktoré prezentovali svoje výrobky. Považujem to za silný signál o stave nášho národného potravinárstva.

Anugu môžem odporučiť všetkým, ktorí sa chcú inšpirovať. A nemusíte byť len z potravinárskeho sektora. Ak toto podujatie navštívite, určite si rozšírite svoje obzory v moderných trendoch. Výstava potrvá do 11. októbra, pričom akcia sa koná v Kolíne každé dva roky. Pre inšpiráciu prikladám aj niekoľko zaujímavých fotiek.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?