Nevzdávajte to. Zmena na Slovensku sa blíži!

Autor: Miroslav Žiak | 9.1.2018 o 11:58 | Karma článku: 7,48 | Prečítané:  2262x

Inšpiráciu na napísanie tohto blogu som dostal vďaka telefonátu od mojej známej. Zrejme chápete, že pre jej ochranu ju nebudem menovať.

Je to tiež aktívna členka strany Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá prevádzkuje potravinársky podnik, zamestnáva niekoľko desiatok ľudí, platí poctivo odvody, dane a produkuje kvalitné slovenské potraviny. Ako mienkotvorná osoba sa aktívne zapájala do župnej kampane a prispela ku zmene v jednom z krajov. Ale to zrejme bola pre regionálnych lokajov súčasnej vládnej garnitúry posledná kvapka ich trpezlivosti.

Moja známa dlhšie nemala na ružiach ustlané, keďže sa nebojí postaviť sa krivde či dokonca súdiť sa so štátom za krivé obvinenie úradníka. To, čo sa však deje teraz, nemá obdoby...

Ľudia zaoberajúci sa potravinárstvom vedia, že na nich okrem daniarov, zdravotnej poisťovne,  sociálnej poisťovne, inšpekcie životného prostredia či inšpektorátu práce čaká aj kontrola z hygieny, metrológie alebo veterinárnej a potravinovej správy. V tomto prípadevšetky kontroly z úradov mala pani za pár mesiacov od župných volieb. Zdá sa vám to v poriadku?

Samozrejme, každej jednej kontrole sa musí venovať konkrétny človek, ktorý je zaplatený za robotu, ale vďaka kontrolámnemôže produkovať zisk a majiteľ tým pádom stráca. Štátu to samozrejme nevadí.Najmä vtedy, keď ide o nepohodlných majiteľov. A na druhej strane vieme, že niektoré firmy „našich ľudí“ si beztrestne robia takmer všetko, čo len chcú.

No neuveríte,čo pomohlo na boľavú dušu mojej kolegyne. Slová – že zmena sa blíži. Práve tieto slová naplnili dušu mojej kolegyne nádejou vydržať a ďalej bojovať.

Prevádzkujete reštauráciu, bar, potravinovú výrobu alebo konzerváreň, šikanuje vás nezmyselne štát a bojíte sa mu z rôznych dôvodov postaviť? Prosím, vydržte to ešte. Zapisujte si rôzne nezmysly, ktorými vás zaťažujú a posielajte mi ich. Možno sa nám ich nepodarí zrušiť hneď a teraz, ale ako som písal, zmena je vážne blízko!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky

Plagiátor sa spoliehal na mlčanie univerzít. Tie prehovorili

Dankovo plagiátorstvo narazilo na hranice časti akadémie.

Prečo je dôležitý Ústavný súd

Ústavný súd: Uznávanému právnikovi Procházkovi to v politike nevyšlo

V Luxemburgu ho odmietli pre obavy o jeho integritu.


Už ste čítali?