Fajčiarska revolúcia

Autor: Miroslav Žiak | 28.2.2018 o 11:15 | Karma článku: 2,97 | Prečítané:  984x

Poznáte ten pocit, keď si ku výbornej káve chcete dať cigaretu, ale nechcete obťažovať okolie smradom z cigarety alebo vám to nedovoľuje samotná kaviareň? Už pre vás existuje riešenie.

Fajčeniu a inhalovaniu nikotínu v reštauráciách alebo kaviarňach som sa už venoval v predchádzajúcom blogu. Možno sa zapáčil aj PhDr. Róbertovi Ochabovi a celému Úradu verejného zdravotníctva, ktorým ďakujem za umožnenie používania bezdymových cigariet takzvaným vaporizovaním v prevádzkach. Zastávam však názor, že toto umožnenie by sa malo rovnako vzťahovať aj na elektronické cigarety, pretože rovnako neznečisťujú ovzdušie spalinami.

Podľa usmernenia ÚVZ ide o bezdymové tabakové výrobky, preto sa na tento a iné výrobky tejto kategórie nevzťahuje zákaz fajčenia na miestach uvedených v §7 zákona o nefajčiarov. To sú zdravotnícke zariadenia, školy, divadlá, obchodné domy alebo zariadenia verejného stravovania.

Ak ste teda fajčiar a holdujete novej metóde inhalovania vaporizovaného nikotínu, môžete už slobodne využívať možnosti takéhoto ,,fajčenia”. Takisto ak máte kaviareň alebo reštauráciu a zákazník si bude chcieť vychutnať vaporizovaný nikotín, je to v súlade so zákonom a vy mu to môžete slobodne dovoliť.

A pre istou, keby od vás kontrolóri predsa len požadovali vysvetlenie, prečo dovoľujete takýto trend, pokojne sa odvolajte na nasledujúce zákony:

Zákon č.89/2016 Z.z., ktorým bola transponovaná do nášho právneho poriadku smernica EÚ č. 40/2014 o výrobe, prezentácií a predaji tabakových a súvisiacich výrobkov, zavádza novú kategóriu tabakových výrobkov s názvom bezdymové. Tieto výrobky nie sú v zmysle §2 ods. 3 písm. j) zákona č. 89/2016 Z.z. určené na fajčenie a teda ich užívanie na verejných miestach nie je regulované tak, ako sú regulované výrobky určené na fajčenie v zmysle §7 ods. 1 zákona č. 377/2004 Z.z. o ochrane nefajčiarov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sakovú vytiahol na ministerstvo bývalý manžel, Kaliňákov kamarát

K aktivitám nádejnej ministerky vnútra sa Alexander Sako nevyjadruje. Sám je v niekoľkých verejných funkciách.

DOMOV

Dobré ráno: Fico s Kaliňákom sa vysmiali protestom aj prezidentovi

Saková je Kaliňákov, teda náš človek.

KOMENTÁRE

Saková je ďalší výkrik zúfalstva

Čím skôr však bude Saková vo funkcii, tým skôr bude môcť vláda žať politické plody svojho rozhodnutia.


Už ste čítali?