Budeme musieť po novom označovať aj nevegetariánske potraviny?

Autor: Miroslav Žiak | 15.11.2018 o 14:55 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  649x

„Iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ.“ Spomínate si na toto známe príslovie? Samozrejme, neznamená to, že iniciatívni ľudia škodia spoločnosti, ale niekedy je menej – viac.

V tomto prípade ide o veľmi jednoduchú vec – označovanie potravín pre určité špecifické skupiny obyvateľov. Zrejme každý z nás sa už stretol na obale produktu s názvom vegetariánsky alebo vegánsky. Tento popis zatiaľ nie je unifikovaný, no každý jeden výrobca sa snaží takýmto nápisom upozorniť na danú prednosť svojho produktu.

Jedna z európskych iniciatív sa snaží presadiť jednotné označovanie týchto potravín. Samozrejme, takúto iniciatívu plne podporujem a vítam. Lenže potom by som nepísal tento blog. Iniciátori idú ešte ďalej a neuspokoja sa len s týmito nápismi. Ich snahou je zjednotiť a aj používanie značky „nevegetariánsky.“

Aj vy sa pýtate – načo je nápis nevegetariánsky na potravinách pre všetkých ostatných konzumentov? Keďže konzumujú všetky potraviny bez rozdielu mäsa a zeleniny? Najmä označenie v týchto špecifických potravinách je úplne jasné. Pre každého vegetariána či vegána.

Ak aj vám príde takéto absurdné označovanie ako ďalšia byrokratická záťaž potravinárov, ktorí budú musieť prerábať svoje obaly, tak prikladám oznámenie o registrácii tejto požiadavky:

Organizátori vyzývajú Európsku komisiu, aby navrhla uvádzať na všetkých potravinových výrobkoch povinné obrázkové štítky, ktoré daný výrobok označia za nevegetariánsky, vegetariánsky alebo vegánsky – zaregistrovaná 12.11.2018.

Musíme len dúfať, že Európska komisia si zachová chladnú hlavu a iniciatíve vyhovie len na 66%, čiže pri označovaní vegetariánske a vegánske.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Farizeji, antikristi, birmovaní komunisti

Veľkonočná úvaha agnostika.

Pri Poslednej večeri urobil Leonardo da Vinci fatálnu chybu

O omyle, ktorého sa dopustil maliar, sa hovorí málo.


Už ste čítali?