Raz plagiátor, navždy plagiátor.

Autor: Miroslav Žiak | 30.11.2018 o 12:48 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  12720x

Predstavte si ten pocit, keď vám niekto niečo ukradne. Ten hnusný frustrujúci pocit bezmocnosti. To isté platí, keď vám niekto ukradne duševné vlastníctvo. Nie len rigoróznu prácu,po vzore svojho šéfa.

O čo sa jedná? Pred pár dňami predstavila naša vláda proti-byrokratický balíček. Samozrejme, tento krok vítame. Ako sa hovorí, účel svätíprostriedky.

Prečo ale u mňa nastúpil hnusný frustrujúci pocit? Spomenul so  si na dlhú a strastiplnú cestu k vydaniu príručky správnej výrobnej praxe.O jej schválenie sme sa pokúšali dva roky. A predtým bolo niekoľko pokusov na jej schválenie desať rokov vzad.

A teraz pozor, bubny a fanfáry. Po našej dvojročnej snahe, po množstve odbornej a administratívnej práce, sme príručku predstavili a ponúkli všetkým podnikateľom prevádzkujúcich reštaurácie zadarmo. A zrazu sa v anti-byrokratickom balíčku dočítame, ako podobnú príručku, za ktorú sa však doteraz platilo, ponúknu regionálne úrady verejného zdravotníctva zadarmo. Človek nestíha veriť vlastným očiam.

Vlastne sa ani nečudujem, keď je niekto schopný doslova ukradnúť rigoróznu prácu a s kľudným svedomím sa postaviť pred kamery a obviniť všetkých ostatných, tak ten nemá problém ukradnúť naše predkladané riešenia. No na koniec si ale predsa len hovorím, že pomoc podnikateľom v reštauračnom biznise ale aj v potravinárstve je dôležitejšia ako fakt, že desať rokov takéto riešenie bolo nemožné. Účel svätí prostriedky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?