Pozor! Dihydrogén monoxid v potravinách!!!

Autor: Miroslav Žiak | 7.12.2018 o 12:47 | (upravené 7.12.2018 o 14:18) Karma článku: 10,01 | Prečítané:  18237x

Je nielen v potravinách, ale nájdete ho aj vo vodovodných kohútikoch, dokonca aj vo vašom tele... Bojíte sa? Ani sa nečudujem. Zložitý názov kľúčovej látky vzbudzuje rešpekt

Dihydrogén monoxid objavil aj študent strednej školy v Anglicku. Spísal petíciu proti tejto látke a dal ju na podpis spolužiakom. Získať stovky podpisov trvalo iba pár dní. Protestovali proti tomu, že tiekol z kohútikov a bol prítomný v potravinách. Bez poznania toho, že bez tejto látky by nebol možný život. Nejde totiž o nič iné, ako o H2O, teda o vodu.

Cieľom študenta bolo poukázať na to, že strach z neznámeho, z toho, čomu na prvé počutie nerozumieme, nám často mení zdravý úsudok. To, čomu nerozumieme, v nás automaticky vzbudzuje nedôveru. Potom začíname podliehať panike, hoci v skutočnosti často ide o banalitu alebo úplne neškodlivú či bežnú vec.

Je to príklad aj kyseliny L - askorbovej. Aj tento názov vzbudzuje rešpekt. Pritom ide o jeden z najznámejších vitamínov, a to vitamín C. Ďalším prípadom je C12H22O11. Laik sa na prvý pohľad zľakne, čo to má v jedle. No a je to sacharóza, obyčajný cukor.

Ak na vás teda niekde nabudúce vyskočí vami nepoznaný odborný názov, treba vytiahnuť inteligentný telefón a použiť google :) a určite nepodľahnúť panike z neznámeho :).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Električky pre desaťtisíce ľudí blokuje Kočnerov kontakt

Podnikateľ Božek bráni prístupu k elektrickej stanici pre trať do Karlovej Vsi.


Už ste čítali?